Opis

Tajemnicy Gór strzeże Kamienny Strażnik. Takie właśnie jest znaczenie w języku Indian Keczua słowa „Aconcagua”. To góra mityczna, marzenie wielu. Najwyższy wierzchołek Andów oraz obu Ameryk, a zarazem także półkul zachodniej i południowej. Aconcagua to jeden z bardziej wymagających szczytów Korony Ziemi. Połączenie poważnego alpinistycznego wyzwania z dużą dawką południowoamerykańskiej egzotyki.

Aconcagua to propozycja dla osób, które mają już za sobą doświadczenie alpinistyczne: przebywały już na wysokościach rzędu 4000 – 5000 metrów lub wyżej i względnie dobrze to znosiły. Warto też mieć choć podstawowe umiejętności poruszania się w rakach i z czekanem. Również przygotowanie kondycyjne jest nieodzowne, aby sprawnie i wystarczająco szybko przemieszczać się z plecakiem na dużych wysokościach i w wymagającym terenie. Wspinaczem ani himalaistą jednak być nie trzeba. Zbocza Aconcagui nie są bardzo strome, nie trzeba przemierzać pełnych ukrytych szczelin lodowców. Aconcagua to góra, którą, oczywiście o ile pozwoli pogoda, zdobyć może, po odpowiednim przygotowaniu i pod opieką profesjonalisty, przeciętnie sprawny wysokogórski turysta.

Wyprawy na Aconcaguę odbywają się, gdy u nas trwa zima. W Argentynie mamy wówczas pełnię lata. Poza działalnością wysokogórską na Aconcagui delektować się więc możemy wspaniałością andyjskiej przyrody, fascynująco odmiennej od naszej. Jeśli zostanie wolny czas po zakończeniu wspinaczki, można wybrać się pod cuda natury jakimi są Wodospady Iguazu.

Grupa

4-12 osób

Czas

22 dni

Góry

Andy

Aktywność

alpinizm/trekking

Zespoły

3-4 osoby

Cena

2300 EUR

Kraj

Argentyna

Poziom

średni

Program wyjazdu

  1. Dzień 1 – przelot do Santiago de Chile lub Buenos Aires
  2. Dzień 2 – przylot na miejsce. Następnie przejazd komfortowym autobusem do Mendozy.
  3. Dzień 3 – odpoczynek po podróży, odbiór pozwoleń, zwiedzanie Mendozy. Nocleg w apartamencie.
  4. Dzień 4 – przejazd autobusem z Mendozy do Puente del Inca (2800m n.p.m.), skąd rozpoczyna się trekking. Przygotowanie do trekkingu, pakowanie ładunków na muły. Obejrzenie malowniczego Mostu Inków. Nocleg w schronisku.
  5. Dzień 5 – przejazd do Horcones i wejście do Parku Narodowego Aconcagua. Następnie trekking doliną Horcones do Confluencji (3400m n.p.m.). Nocleg w namiotach.
  6. Dzień 6 – dzień aklimatyzacyjny: wycieczka z Confluencji do Plaza Francja (4300m n.p.m.), skąd przyjrzeć się można południowej ścianie Aconcagui. Powrót do Confluencji. Nocleg w namiotach.
  7. Dzień 7 – trekking z Confluencji do bazy na Plaza de Mulas (4300m n.p.m.). Nocleg w namiotach.
  8. Dzień 8 – odpoczynek i aklimatyzacja w bazie. Rejestracja grupy, badania lekarskie przed rozpoczęciem akcji górskiej. Nocleg w namiotach.
  9. Dzień 9 – podejście do obozu Nido de Condores (5350m n.p.m.) i pozostawienie depozytu. Zejście do Plaza del Mulas. Nocleg w namiotach.
  10. Dzień 10 – ponowne podejście do Nido de Condores. Nocleg w namiotach.
  11. Dzień 11 – podejście z Nido de Condores do obozu Colera. Zejście do Nido de Condores. Nocleg w namiotach.
  12. Dzień 12 – podejście z Nido de Condores do Colera. Nocleg w namiotach.
  13. Dzień 13 – atak szczytowy z Colera na wierzchołek Aconcagui (6962m n.p.m.). Zejście do Coller i dalej do Nido de Condores. Nocleg w namiotach.
  14. Dzień 14 – zejście z Nido de Condores do bazy na Plaza de Mulas. Nocleg w namiotach.
  15. Dzień 15 – trekking Plaza de Mulas do Puente del Inca. Przejazd autobusem do Mendozy. Nocleg w apartamencie.
  16. Dzień 16 – odpoczynek w Mendozie. Zakup pamiątek, zwiedzanie. Przejazd autokarem z Mendozy do Santiago de Chile lub Buenos Aires. Nocleg w hostelu.
  17. Dzień 17 – 20 – dni rezerwowe na wypadek złej pogody lub wolniejszej aklimatyzacji. W przypadku wcześniejszego zakończenia działalności górskiej dni te wykorzystać można na wycieczki fakultatywne, np. zwiedzenie wodospadów Iguazu, wyjazd nad Ocean.
  18. Dzień 21 – przejazd na lotnisko. Wylot z Santiago de Chile lub Buenos Aires.
  19. Dzień 22 – lot do domów.

Cena wyjazdu zawiera

  • opiekę 1 lidera BluEmu na maksymalnie 5 osób (w przypadku grupy powyżej 5 osób zapewnionych jest dwoje prowadzących)
  • wszystkie wymienione w programie noclegi w apartamentach/hostelach w miastach oraz w namiotach turystycznych podczas działalności górskiej na Aconcagui, pobytu w bazie oraz trekkingu
  • wszystkie wymienione w programie przejazdy komfortowymi autobusami kursowymi
  • wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja – posiłki w standardzie turystycznym przygotowywane wspólnie z prowadzącym) podczas wszystkich dni trekkingu oraz działalności górskiej na Aconcagui, a także w bazie. Wyżywienie dostępne jest w wersji mięsnej oraz jarskiej (zawiera rybę). Inne wersje (np. wegańska, bezglutenowa) są dostępne po odpowiednio wczesnym poinformowaniu i za dopłatą;
  • wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja) w Puente del Inca. Wyżywienie dostępne jest w wersji mięsnej oraz jarskiej;
  • śniadania podczas pobytu w miastach (Mendoza, Buenos Aires lub Santiago de Chile);
  • transport podczas trekkingu do i z bazy 20 kg bagażu przez muła;
  • ubezpieczenie na cały czas trwania wyjazdu (podczas przebywania w górach polisa obejmuje sporty wysokiego ryzyka);
  • unikatową pamiątkową koszulkę oraz buffa;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena wyjazdu nie zawiera

  • biletu lotniczego do Buenos Aires lub Santiago de Chile;
  • pozwolenia na przebywanie w Parku Narodowym Aconcagua oraz wspinaczkę na Aconcaguę;
  • kosztów ew. biletów wstępu do obiektów zwiedzanych w miastach;
  • obiadów i kolacji podczas pobytu w miastach (Mendoza, Buenos Aires/Santiago de Chile oraz podróży autobusem w góry i z powrotem)
  • kosztów ew. transportu dodatkowych kilogramów (ponad limit 20 kg/os.) przez muła podczas trekkingu;
  • kosztów ew. usług tragarza wysokościowego powyżej bazy;
  • kosztów ew. dodatkowych posiłków, przekąsek oraz napojów;
  • kosztów ew. wycieczek fakultatywnych w czasie dodatkowych dni w przypadku wcześniejszego zakończenia akcji górskiej
  • kosztów indywidualnych transferów z lub na lotnisko w przypadku przylotu lub wylotu o innej porze niż większość grupy;

 

Sprzęt